Dozownik cieczy DSC2

Dozownik cieczy DSC2

Precyzyjne dozowanie cieczy bez ciśnienia.

Więcej szczegółów

Cena brutto: 6 629,70 zł

Precyzyjne dozowanie substancji ciekłych

Precyzyjny dozownik substancji ciekłych umożliwia dozowanie dowolnej substancji ciekłej. Przykładowo jednym ze zrealizowanych projektów był dozownik sody kaustycznej.

Dozownik umożliwia precyzyjne dozowanie dowolnej substancji ciekłej. W zależności od potrzeb możliwe jest dozowanie w litrach lub kilogramach, jak również w innych jednostkach w zależności od zapotrzebowania.

Dozowniki wykonane są w obudowie ze stali nierdzewnej. Wydajność i dokładność zależy od średnicy wężyków dozujących oraz długości wejściowych węży zasysających.

Dlatego przed zamówieniem urządzenia zaleca się ustalenie tych parametrów i dobranie optymalnego rozmiaru wężyka. Typowo dokładność dozowania wynosi około 3%.

Dozowniki posiadają funkcję samokalibracji, która przy stałym ułożeniu wężyków wejściowych, umożliwia zwiększenie dokładności nawet do 0.5%.

 

Dozowniki działają w oparciu o pompę perystaltyczna.

Jest to pompa samozasysająca, gdzie dozowana ciecz ma kontakt tylko z wężykami, którymi jest dozowana. Inne elementy dozownika nie mają styczności z cieczą dzięki czemu są to urządzenia bardzo sterylne. Wężyki do pompy wykonane są z Marprene, mają dużą odporność chemiczną i są bardzo wysokiej jakości.

Wewnątrz dozowników typowo stosowane są do połączeń wężyki silikonowe. W razie konieczności mogą zostać zmienione na inny typ.

Maksymalne ciśnienie na wyjściu wynosi 1.5 bara. Dozownik posiada zabezpieczenie przed zatkaniem wyjścia podczas dozowania.

Podciśnienie na wejściu wynosi maksymalnie 0,4 bara .

Dla wody i wężyka dozującego o śr. 8mm wydajność wynosi około 0,9 l/min.

Dozowniki mogą być wyposażone w zewnętrzne wejście STRAT umożliwiające załączenie dozowania zewnętrznym zestykiem np. z fotokomórki.

Wersja dozownika dwutorowa.