Dozownik - mieszacz wody USP-UE

Dozownik - mieszacz wody USP-UE, 3/4", obudowa STAL

Dozownik mieszacz USP-UE-3/4" stal nierdzewna

10 455,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Dozowanie wody w piekarni

Dozownik mieszacz wody został zaprojektowany, aby dostarczać wodę do procesów technologicznych w piekarni lub cukierni. Wysoka jakość komponentów oraz autorskie rozwiązanie sterownika pozwoliły stworzyć urządzenie, które pozwala w sposób powtarzalny dozować wodę w piekarni zarówno w odpowiedniej ilości jak i o odpowiedniej temperaturze. Wydajność - do 60 l/min.Obudowa - stal nierdzewna.

 

 

Kontrola ilości dozowanej wody

Dozownik mieszacz USP-UE umożliwia dozowanie określonej ilości wody. Ilość wody jaka ma być wydozowana jest nastawiana za pomocą klawiatury w panelu sterującym urządzenia i prezentowana na wyświetlaczach LED.

Dokładność dozowania wody wynosi +/-1,5%.

Dodatkowo wprowadzono możliwość skalowania dozownika co pozwala zwiększyć dokładność dozowania nawet do 0,1 litra.

 

 

Kontrola temperatury dozowanej wody

Dozownik mieszacz wody USP-UE umożliwia dozowanie wody o określonej temperaturze. Wymagana temperatura wody jaką chcemy wydozować nastawiana jest za pomocą klawiatury w panelu sterującym urządzenia i prezentowana na wyświetlaczach LED.

Pomiar temperatury wody odbywa się z dokładnością 1°C.

Odpowiednia temperatura wody uzyskiwana jest poprzez mieszanie wody z przyłącza wody zimnej i ciepłej. Sterownik posiada inteligenty algorytm kontroli temperatury dozowanej wody. Algorytm na bieżąco analizuje wartość temperatury jaką chcemy uzyskać z temperaturą aktualnie dozowanej wody i tak dobiera proporcje mieszania wody ciepłej i zimnej, żeby ostatecznie uzyskać określoną ilość wody o określonej temperaturze.

Przykładowo jeżeli w przyłączu ciepłej wody w rurze znajdowała się wychłodzona woda, to dozownik doleje odpowiednio więcej ciepłej wody w celu kompensacji temperatur wody. Ponadto urządzenie wyposażone jest w funkcję samouczenia, która pomaga skrócić do minimum czas dojścia do zadanej temperatury.

Zastosowanie inteligentnego algorytmu kontroli temperatury dozowanej wody pozwoliło wyeliminować zrzut wody co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie oszczędności wody w piekarni lub cukierni.

 

 

Przyłącza wody zimnej i ciepłej

Dozownik mieszacz wody USP-UE wyposażony jest w przyłącza wody zimnej i ciepłej o przekroju ¾ cala. Maksymalny przepływ wody realizowany przez dozownik wynosi 60 litrów na minutę. Dopuszczalny zakres temperatury wody wynosi 0 - 85°C. Maksymalne ciśnienie wody podłączone do przyłączy może wynosić 5 bar, a maksymalna różnica ciśnień między przyłączami wejściowymi może wynosić 2 bar.

 

 

Obudowa ze stali nierdzewnej

Ten model dozownika mieszacza wody posiada obudowę ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest cenionym tworzywem w produkcji urządzeń przeznaczonych dla przemysłu spożywczego.

 

 

Alarmy

Urządzenie sygnalizuje przekroczenie przez wodę temperatury alarmowej (97°C.). Sygnalizowany jest również brak sygnału z czujnika przepływu w stanie otwartego wypływu, oraz uszkodzenie czujnika temperatury. Dozownik zgłasza również alarm gdy otrzyma sygnał z czujnika przepływu przy zamkniętym wypływie.

 

 

Zasilanie

Dozownik mieszacz wody zasilany jest napięciem 230VAC i pobiera moc 13VA.

 

 

Najwyższa jakość

Elementy wykonawcze (elektrozawory, siłowniki, zawory mieszające, czujniki przepływu) montowane w dozowniku są elementami najwyższej jakości produkowanymi przez znane na całym świecie firmy takie jak: Rossweiner, Danfoss, Esco czy Hankook Gas.

 

 

Inne dozowniki mieszacze wody

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą dozowników mieszaczy wody prezentowaną w naszym sklepie. Dozowniki mieszacze wody różnią się od siebie zarówno wydajnością jak i innymi parametrami. Poznanie całej oferty pozwoli wybrać optymalne urządzenie zarówno pod względem funkcjonalności jak i ceny.

 

 

Jakość potwierdzona przez klientów

Nasze urządzenia przeznaczone do dozowania wody zostały sprzedane w setkach sztuk zarówno w kraju jak i za granicą. Powracający klienci są najlepszym miernikiem jakości naszych urządzeń.