Dozownik płynnych dodatków spożywczych DSC2

Dozownik płynnych dodatków spożywczych DSC2

Dozow. płynnych dodatków spożywcz. (bez ciśnienia)

8 364,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Precyzyjne dozowanie substancji ciekłych

Precyzyjny dozownik substancji ciekłych umożliwia dozowanie dowolnej substancji ciekłej. Przykładowo jednym ze zrealizowanych projektów był dozownik sody kaustycznej.

Dozownik umożliwia precyzyjne dozowanie dowolnej substancji ciekłej. W zależności od potrzeb możliwe jest dozowanie w litrach lub kilogramach, jak również w innych jednostkach w zależności od zapotrzebowania.

Dozowniki wykonane są w obudowie ze stali nierdzewnej. Wydajność i dokładność zależy od średnicy wężyków dozujących oraz długości wejściowych węży zasysających.

Dlatego przed zamówieniem urządzenia zaleca się ustalenie tych parametrów i dobranie optymalnego rozmiaru wężyka. Typowo dokładność dozowania wynosi około 3%.

Dozowniki posiadają funkcję samokalibracji, która przy stałym ułożeniu wężyków wejściowych, umożliwia zwiększenie dokładności nawet do 0.5%.


Dozowniki działają w oparciu o pompę perystaltyczna.

Jest to pompa samozasysająca, gdzie dozowana ciecz ma kontakt tylko z wężykami, którymi jest dozowana. Inne elementy dozownika nie mają styczności z cieczą dzięki czemu są to urządzenia bardzo sterylne. Wężyki do pompy wykonane są z Marprene, mają dużą odporność chemiczną i są bardzo wysokiej jakości.

Wewnątrz dozowników typowo stosowane są do połączeń wężyki silikonowe. W razie konieczności mogą zostać zmienione na inny typ.

Maksymalne ciśnienie na wyjściu wynosi 1.5 bara. Dozownik posiada zabezpieczenie przed zatkaniem wyjścia podczas dozowania.

Podciśnienie na wejściu wynosi maksymalnie 0,4 bara .

Dla wody i wężyka dozującego o śr. 8mm wydajność wynosi około 0,9 l/min.

Dozowniki mogą być wyposażone w zewnętrzne wejście STRAT umożliwiające załączenie dozowania zewnętrznym zestykiem np. z fotokomórki.

 

Wersja dozownika dwutorowa.

Przedstawiona wersja dozownika posiada dwa tory dozujące, co pozwala na jednoczesne dozowanie dwóch różnych substancji. Oferujemy również wersje dozownika z jednym torem dozującym

 

Podana cena jest ceną orientacyjną, uzależnioną od rodzaju dozowanej cieczy. 

Cenę należy potwierdzić przy składaniu zamówienia.